Státní zámek Kratochvíle, holašovické Stonehenge, jedno z nejstarších měst Netolice

Výlet pro milovníky zámků, historických měst a tajemných míst :)

Zámek Kratochvíle je z druhé poloviny 16. století. Původně zde stál hospodářský dvůr Leptáč, který byl věnován Vilémem z Rožmberka známému budovateli rybníků Jakubovi Krčínovi z Jelčan. Jakub Krčín z Jelčan zde vybudoval nový dvůr s rozsáhlou loveckou oborou. Vilém z Rožmberka se do dvora a obory zamiloval natolik, že toto místo směnil za obec Sedlčany a dalších 10 vesnic s Jakubem Krčínem.

Vilém z Rožmberka si pozval vlašského stavitele Baldassara Maggio z Arogna o výstavbu nového loveckého zámku ve stylu italských renesenčních vil. Unikátním stavebím prvkem jsou olšové piloty, které byly použity v bažinatém podkladu k jeho zpevnění a za nepřítomnosti vzduchu v bahně zkameněly.

Zámek Kratochvíle byl postupně v majetku Rožmberků, císaře Rudolfa II., Eggenbergů a Schwarzenbergů. Po roce 1922 byl zámek zestátněn na základě pozemkové reformy a sloužil k uchování sbírek Městského muzea v Českých Budějjovicích. V roce 1950 byl zařazen mezi kulturní památky.

Holašovické Stonehenge uvítá každého, kdo si chce načerpat energii, nebo i jen poznat tajemné místo.

V kamenném kruhu mohou jednotlivci pracovat s energií u středového kamene. Pobyt v kruhu je doporučen na max 5 minut. Delší pobyt může způsobit nadbytek příjmu energie, což není pro organismus prospěšný.  Vedle areálu vznikla meditační místa s přítoností vysokých astrálních duchovních bytostí.

Nedoporučuje se vstup lidem s kardiovaskulárními problémy a ženám ve vysokém stupni těhotenství.

Obec Netolice leží 20km od Holašovic a jsou jedním z nejstarších založených měst v Čechách. Osídlení se datuje od doby bronzové a první písemná zmínka pochází z Kosmovo kroniky, která zde zmiňuje panství již v roce 981. Od roku 1994 je historické jádro města památkovou zónou. Netolice byly proslavené chovem koní, trhy, rybníkářstvím a chlebem - zde byl založen první pekařský cech v roce 1388.

Významné památky města spojuje  naučná stezka Historická krajina Netolicka.

Cena výletu je ........,-Kč / osoba + vstupné

Termín připravujeme...

(cena za dopravu a služby delegátky)

všechny výlety se řídí všeobecnými obchodními podmínkami